Vlasy-Účesy.cz

Barvení vlasů

Sponzorované odkazy

Ženy se v průměru denně věnují své „korunce krásy“ asi 20 minut. A tak mimo to, že své vlasy umýváme, češeme, sušíme fénem, žehlíme nebo kulmujeme, je také v neposledním radě i barvíme.

Barvení vlasů versus Barva pleti

Když zatoužíte po změně a právě vybíráte, jaký barevný odstín by se Vám líbil, nenechte se inspirovat kamarádkou, které náramně sluší třeba černá barva vlasů. Vy byste tak dobře vypadat nemuseli, zvlášť když máte světlou nebo růžovou pleť. Když má Vaše pleť žlutý podtón, raději zapomeňte na blond hřívu a dejte přednost tmavofialovým nebo červeným odstínům. Pokud máte pleť tmavou, doporučuje se nedělat drastické změny, a když už, raději zůstat věrná odstínům, které se přibližují Vaší původní barvě. V případě, že je Vaše pleť olivová, zvolte tmavší odstíny, nebo vlasy oživte teplou oříškovou.

Drastická změna barvy

V případě, že hrozně toužíte po obrovské změně a chcete se z blondýnky proměnit na černovlásku, nebo jste v mládí udělali chybu a probarvili si Vaše nádherné blond vlasy na havraní černou a teď je chcete zpátky, raději skočte ke kadeřnici. Tyhle drastické úpravy se nedoporučuje dělat doma, ale za odborné asistence zkušeného kadeřníka. Také v neposlední řadě myslete na to, že když už změníte barvu, měli byste vyměnit též šatník a make-up, protože to, co jste používali donedávna, se Vám už nemusí víc hodit.

Přípravky na barvení

Pokud jsou Vaše vlasy vystavené barvení, měli byste používat i speciální šampóny, kondicionéry a různé balzámy a pěny. Vyplatí se investovat, nakolik tyhle přípravky Vaše vlasy zušlechťují, dodávají jim lesk a objem, přidávají na intenzitě barvy a mnoho jiného. Barvené vlasy také sušte fénem na nejnižším teplotním stupni, aby neztráceli lesk a příliš se neničili.

Barvení vlasů doma

Barvíte si vlasy už nějaký ten rok a máte pocit, že byste to už klidně zvládla i sama? Tak jdeme na to! Dnešní barvy se už nesou v duchu jednoduché a rychlé aplikace a relativně krátké doby působení. Několik dní před barvením však nepoužívejte kondicionér, ten vlas uzavře a barva do něj pronikne hůř. Asi hodinu před barvením si nezapomeňte udělat na malé ploše kůže test citlivosti. Pokud Vaše pokožka výrazně zčervená, raději na tuhle barvu zapomeňte, jste na ní alergická. Také myslete na to, že barva je pořád jenom chemie, a tak si ruky chraňte rukavicemi, které jsou přiloženy v krabičce. Nechte barvu působit požadovaný čas a po jeho uplynutí ji smývejte, dokud nebude téct čistá, neobarvená voda. Až poté je můžete umýt šamponem, nejlépe takovým, který je určený pro barvené vlasy.

7 komentářů
Leave a comment »

  1. ahoj.mám blond melír, ale chtěla bych změnu! a tak sem se rozhodla že si nechám od kamarádky obarvit vlasy na nějakou hnědou..né až zas tak tmavou…ale bojím se aby mi neudělala takové ty fleky že někde to mudu mít tmavé a někde zas světlejší…co mám udělat aby tomu tak nebylo ?? děkuji předem za odpověd (pište prosím na email) Petra

  2. Ahojky Petro..tak sem se chtěla zeptat jak si dopadla….chci si také z blond melíru nehat uděla světle hnědou ale nevím jak to dopadne 🙂 Když odpovíš budu ráda…Jitka

  3. Ahoj, potřebuji poradit…doma jsem se z blond vlasů obarvila na černočervenou…a teď to chci zpět na blond 🙁 poraďte mi prosím co mám dělat, jsem vážně zoufalá…Kdyžtak mi napiště na mail…děkuji

  4. ahoj.mám blond melír, ale chtěla bych změnu! a tak sem se rozhodla že si nechám od kamarádky obarvit vlasy na nějakou hnědou..né až zas tak tmavou…ale bojím se aby mi neudělala takové ty fleky že někde to mudu mít tmavé a někde zas světlejší…co mám udělat aby tomu tak nebylo ?? děkuji předem za odpověd (pište prosím na email) Petra (email- Pe.1616@seznam.cz)

  5. Ahoj…. nedávno mě něco popadlo ani nevím co a obarvila sem si vlasy na černo 🙁 ovšem sama vím že mi to nesluší a chtěla bych zpátky svojí hnědou 🙂 zvládnu to doma? pokud ano tak jak? …a nebo mám jít spíše ke kadeřnici ? pls na email….andrejkaa.m@seznam.cz

  6. Ahoj, jak si mám obarvit konečky ofiny tak abych neměla barvu jen na tom místě kde je nanesená barva na vlasy? (Aby to bylo střídavý.) (email: deniie.reflection@seznam.cz) Díky)

  7. me1me stejnfd foťe1k , takže snad ti poradedm , mě tohle děle1 taky většinou to hodedm do photoshopu a de1m zaostřened a me1š to pak třeba upravedm šum atd. a jsem spoejokne1 , navedc jsem zjistila že na dispeji na foťe1ku ty fotky vždycky vypadajed skvěle ale v počedtači už ani ne :Djo a moc ti to slušed!

Leave Comment