Vlasy-Účesy.cz

Barvy na vlasy

Sponzorované odkazy

Ženy si vlasy barví z různých důvodů – některé chtějí zakrýt šediny, jiným se nelíbí jejich původní barva a některé myslí, že s jinou barvou vlasů ozáří muže svých snů. Několik žen sáhne po barvě taky proto, aby uzavřeli nějakou zlou kapitolu svého života, nakolik jim ji stará barva připomíná.

Typy barev na vlasy

Tak, jako si ženy barví vlasy z mnoha důvodů, existuje také více typů barev. Kromě toho, že v obchodech samozřejmě najdete odstín od světlé blond, přes sexy zrzavou až po tu nejtmavší černou, také se můžete rozhodnout, jestli chcete barvu na méně (tehdy se jedná o barevný šampon) nebo na více umytí. Pokud jste jedna z těch, kterou trápí šediny, rozhlédnete se po barvě, která dobře kryje.

Barvy na vlasy a složení

V časech, kdy si vlasy barvily vaše mámy, barvy neobsahovaly vyživující a ochranné složky, proto když vám zkušenější starší dámy radí, ať si vlasy nebarvíte, protože se zničí, nemusíte je poslouchat. Dnešní barvy obsahují třeba olivový olej, který vlasy chrání a zanechává je hebké, složky, které odráží světelné paprsky a vytváří tím trojrozměrný efekt, grepová semínka a avokádový olej, který vyživuje vlasy. Některé barvy na vlasy, též obsahují aromatické oleje s příjemnou vůní, takže se nemusíte obávat typického zápachu.

Přírodní barva na vlasy

Snad každá žena již slyšela o henne. Říká se, že to není jenom barva, ale navíc i trvalá péče a regenerace pro vlasy vysušené nebo jinak zničené nešetrným zacházením. Vrátí vlasům ztracený lesk, zdraví a pružnost. Pozor však, hennu můžete použít jenom na základní barvu vlasů. Pro černovlásky se nejvíc hodí tmavé odstíny, použít světlé nemá žádný význam, protože vám vlasy neobarví. To jisté platí i opačně, tedy blondýny, pozor na tmavou hennu, mohla by způsobit to, že by se z vás stala zrzka.

Časté barvení

Pozor na to, abyste své vlasy a tělo nevystavovali barvení příliš často. Pokud vám vlasy odrůstají a je potřebné zbarvit jenom třeba centimetr, zabarvěte jenom tohle místo, stačí to. Také pozor na alergické reakce – barvu, kterou jste použili už nejméně pětkrát, a nic se vám nestalo, také nepodceňujte, protože pokožka vaší hlavy se může stát citlivou na látky, které barva obsahuje. Někteří vědci také poukazují na spojitost mezi rakovinou a barvením vlasů, doposud však nic nebylo dokázáno a potvrzeno.

One comment
Leave a comment »

  1. Wow, to byl opravdu pekny prispevek. Rada bych,takhle dodatecne podekovala – pricemz cas a skutecne usili, na tento velmi dobry clanek … ale co muzu rict … Ja to odkladam hodne a v zadnem pripade se mi zda nechce neco udelat.

Leave Comment