Vlasy-Účesy.cz

Kudrnaté vlasy

Sponzorované odkazy

O kudrnatých vlasech sní mnoho žen, zejména ty, které takovými vlasy obdařeny nebyly. Málokterá z nich však ví, že majitelky přírodních loken by dali cokoliv za rovné a poddajné vlasy. Ono to je totiž docela fuška starat se o kudrlinky tak, aby vypadali skutečně hezky.

Problémy kudrnatých vlasů

Péče o kudrnatou hřívu je náročná – časově, ale také někdy hrozí, že ztratíte nervy. Děláte zábaly, masky, vtíráte speciální tužidlo, za mokra včešete gel, ale vaše vlasy si dělají své. Nedrží tvar a za mokra mají sklony krepovatět. Vaše vlasy jsou určite mimo jiné také křehké a mají sklon se rozdvojovat a lámat. Pokud se ptáte proč, máme pro vás odpověď. Je to způsobené tím, že vaše mazové žlázy neprodukují dostatečné množství mazu, nebo se maz nemůže po vlase dostat až dolů a tím ho obalit.

Péče o kudrnaté vlasy

Tomuto typu vlasů, pokud teda nechcete na hlavě nosit hnízdo, je třeba věnovat dostatek času. Nejméně jednou měsíčně byste si měla dopřát hloubkovou masku nebo i masáž hlavy, která podporuje činnost mazových žláz. Také nezapomeňte vlasy česat hřebenem se širokými zuby. Jednou za čas vyzkoušejte i mytí vlasů bez šamponu, jenom kondicionérem. Výsledkem budete určitě příjemně překvapené.

Kudrnaté vlasy – fixace

Když už jste si umyla vlasy a po složitém a zdlouhavým procesu jste své kudrlinky konečně uklidnila a dala jím požadovaný tvar, asi byste nebyla ráda, kdyby vám je rozfoukal vítr. Proto nezapomeňte na vosk nebo lak, podle toho co vám vyhovuje. Někdo má raději jedno, jiný zase druhé. Pozor však s lakem, nejprve ho naneste na vetší kosmetický štětec, až pak na vlasy, abyste se vyhnuli zbytečnému slepení vašich nádherných kudrlin.

Účes pro kudrnaté vlasy

V podstatě si můžete dovolit cokoliv, dlouhý nebo krátký sestřih, doporučuje se však vlasy alespoň trochu prostříhat, aby nevypadaly jako kdybyste se neupravila. Vlasy si sušte difuzérem a to v předklonu, tím se vytvoří silnější prameny, což pomáhá zabránit vysoušení. Z kudrnatých vlasů lze udělat také kopa různých účesů, jednodušeji než z vlasu rovných, stačí trochu zapojit fantazii a mnoho sponek.

Leave Comment