Vlasy-Účesy.cz

Lupy

Sponzorované odkazy

I vy máte strach obléct si vaše oblíbené černé triko, protože se bojíte, že byste na něm celý den nacházela bílé šupinky? A co hůř, pravděpodobně by si toho všimli i vaši kolegové, manžel a přítelkyně. Naštěstí, tvorbě lupů se dá předejít, musíte ale vědět, jak na to.

Problémy s lupy

To, že vaše vlasy vypadají, jakoby vám na hlavu právě nasněžilo, bohužel není jediný problém lupů. Pokožka vaší hlavy je podrážděná a svědí, a to je velice nepříjemné. Kromě toho, když se podrbete, nepomůžete si – právě naopak. Pokožku ještě víc podráždíte, a ta bude logicky ještě více svědit. Vzpomínané problémy ale nejsou jedinými možnými, protože s lupami nezřídka přichází i psychická nepohoda a nespokojenost sama se sebou.

Příčina lupů

Používám dobrý šampón, o vlasy se pravidelně starám a i navzdory tomu mně trápí lupy. I vy si takto stěžujete sama sobě? Možná vám šampón jednoduše nevyhovuje nebo jste ho jen nedostatečně spláchla vodou. Na vodu taky pozor – hlavně na příliš teplou. Po umytí byste vlasy raději měla nechat volně uschnout, horký vzduch vám boj s lupy neulehčí. Příčinou může být i nesprávná životospráva a nedostatek některých vitaminů. Na pokožce hlavy se nacházejí kvasinky a ty mají rádi prostředí, které vytvářejí vaše mazové žlázy. Pokud jsou vaše vlasy mastné, kvasinky se rychleji rozmnožují a to přispívá k tvorbě lupů.

Lupy = veliký problém?

Upřímně, střetnete se i s větším neštěstím, než bílé šupinky ve vašich vlasech. Pokud vyloučíte jiné onemocnění, které by s tím mohlo souviset (vši, ekzémy, lupénka) je to jenom kosmetický problém, ne nemoc, jak by si možná někdo mohl myslet. A o kosmetických problémech víme, že po krátkém či dlouhém, intenzívním boji mají tendenci zmizet.

Lupy a ošetřování

Pokud jste se rozhodli bojovat proti lupům doma, jako první lék zkuste šampon z lékárny, speciálně určený na odstranění lupů. Ano, drogerie jsou plné těchto zázraků, ale pokud se lupů chcete skutečně zbavit, investujte raději do kvalitnějšího šamponu z lékárny.
Zábaly z olivového oleje nebo tatarky ve svůj prospěch hned vynechejte, jak jsme si už řekli, kvasinky na vaší hlavě milují tuk. A zamysleli jste se, z čeho je taková tatarka a olej?
Když se rozhodnete pro návštěvu lékařské ordinace, očekávejte nasazení vnitřní a vnější léčby. Pokud budete trpělivá, viditelných výsledků se určitě dočkáte.

Leave Comment