Vlasy-Účesy.cz

Mastné vlasy

Sponzorované odkazy

Někdo si může myslet, že mastné vlasy jsou problémem mladých děvčat. Opak je však pravdou – mnoho dospělých žen se trápí když vidí, jak jsou jejich vlasy mastné jenom několik hodin po tom, co je důkladně umyli.

Příčina mastných vlasů

Tou je většinou nadměrné produkování mazu mazovými žlázami, které se nacházejí při každém vlasovém kořínku. Příčinou může být také nadměrný stres, kolísající se hladina hormonů nebo vliv přílišného tepla či vlhkosti. Časté používání stylingových přípravků nebo nekvalitních a nevhodných šamponů se pod vaše mastné vlasy podepíše taky. Pokud jste si ale jistá, že děláte všechno pro to, aby se vlasy nemastily, a stejně nevidíte výsledek, možná máte jednoduše smůlu a mastnotu máte zapsanou v genech.

Umývání mastných vlasů

Platí, že byste si vlasy měla umýt v tom čase, kdy to potřebují. Nevadí, že je to každý den, pokud máte kvalitní, nejlépe bezbarevný šampón, který se lehce vymývá a nezanechá ve vašich vlasech zbytky mýdla, které také způsobují mastnotu. Šamponovat můžete i dvakrát, vhodné je nechat šampon působit, aspoň 5 minut. Poté naneste lehký kondicionér jenom na konečky vlasů. Nikdy je neoplachujte horkou vodou, ta vlasovou pokožku dráždí a aktivuje mazové žlázy. Vlasy při umývání masírujte, za sucha už ale ne, to by mohlo mít opačný efekt jako masáž za mokra.

Mastné vlasy – česání a úprava

Na časté česání nebo prohrabování se prsty ve vlasech zapomeňte, neprospívá jim to, podporujete tím činnost mazových žláz. Vlasy jenom zlehka přečešte, jinak by se mohlo stát, že maz od kořínků rozšíříte po celé délce vlasů. Lak nebo tužidlo používejte taky jenom s mírou, nejlepší by bylo je celkem vyloučit.

Mastné vlasy – drobné rady na doma

Co takto zkusit domácí masku? Připravíte ji z ořechového extraktu a ústní vody v poměru 1:1. Vlasy směsí jenom potírejte, a to tak často, jak je to pro vás vhodné, ve všeobecnosti ale stačí jednou nebo dvakrát do týdne. Další směs lze připravit z dvou citronů a jednoho litru destilované vody. Poté vlasy jenom opláchněte. Vinný ocet vám také může být nápomocný – smíchejte ho s vodou a aplikujte na umyté vlasy. Jenom dvě lžičky octu v litru vody stáhnou vlasovou pokožku a k tomu i odstraní zbytky šamponu.

Leave Comment