Vlasy-Účesy.cz

Trvalá na vlasy

Sponzorované odkazy

Na prohlídkách módních účesů se prezentuji velice různorodé vlasové kreace, co do barvy, délky nebo stylingu. Málokdy chybí vlnité vlasy s velikým objemem, které se dají docílit jednoduše, a to trvalou.

Začátky trvalé

Přešlo více než 100 roků odkdy se na londýnské Oxford street v roce 1906 poprvé objevila trvalá. Jako první vůbec jí začal dělat kadeřník Karl Nesssler, který svůj nový objev zkoušel na své manželce. To ale nedopadlo dobře, nakolik jeho technologie nebyla na dobré úrovni a jeho žena přišla o všechny své vlasy. Přestože se Nesslerův pokus nedočkal šťastného konce, trvalá si každým rokem získávala více příznivců. Nejoblíbenější byla v 80. letech, nakolik v té době byli kudrnaté vlasy velice módní a populární.

Trvalá a vaše vlasy

Ženy, zvlášť ty, které mají slabé a řídké vlasy mají sklony uvažovat o trvalé jako o řešení. Myslí si, že po ní budou jejich vlasy alespoň vypadat hustě. To je vlastně pravda, ale budou tak skutečně jenom vypadat. Ve skutečnosti budou ještě slabší, jelikož se poškodí. Husté a zdravé vlasy si trvalou mohou dovolit, ale dámy s takovými vlasy – nečekejte, že trvalá vašimi vlasy ani trochu neotřese.

Typy trvalé

V dnešní době se nemusíte obávat obrovských loken na styl vaší babičky. Kadeřnice vědí, co nosí a co je právě v kurzu, takže kudrlinky, které měly krásky z osmdesátých let, by vám hrozit neměly. Existují dva druhy trvalé, a to teplá a studená vlna. Studená dělá menší kudrlinky a někdo také myslí, že méně škodí vlasům. Každopádně, před tím, než se rozhodnete dát si trvalou, poraďte se, se svou kadeřnici.

Trvalá – módní záležitost

Je známým faktem, že trvalé jsou na ústupu a v popředí jsou přirozené a zdravé vlasy, i když třeba nejsou kudrnaté. Pokud jste však kdysi udělali chybu a rády byste ji napravili, je tady řešení – vyrovnání vlasů pomoci chemických přípravků. Ale pozor, to škodí vlasům ještě víc, než trvalá samotná, proto si to s myšlenkou udělat si trvalou raději velmi dobře promyslete.

5 komentářů
Leave a comment »

 1. Chtěla bych vědět jak dlouho po udělání trvalé se vlasy nesmí barvit??

 2. Dobrý den,
  nabízím k prodeji:
  Trvalá ondulace Studená vlna od firmy Valea (pro domácí použití)
  Používá se na normální vlasy, je s rostlinnými výtažky a balení obsahuje studenou vlnu: 100ml,
  fixatér: 100ml a jednu molitanovou houbičku.
  Cena 40,- + případné poštové (nejste-li z Brna)
  Pokud máte zájem, ozvěte se na: newexpirience@seznam.cz

 3. Dobrý den. Ráda bych se informovala, zda se dají narovnat vlnité vlasy jinak než žehličkou na vlasy a aby narovnaní vlasů bylo dlouhodobé minimálně rok. Jaká je případná cena? Předem děkuji za odpověd´. Slečna Eva, Brno

 4. Dobrý den, mám husté mírně vlnité vlasy poničené z dredů a vážně uvažuji o pravověrném trvalém co nejvíc černošském afru, jaké mám šance?

 5. Mám smíšené pocity…ale článek je velice dobrý!

Leave Comment