Vlasy-Účesy.cz

Vypadávání vlasů

Sponzorované odkazy

Je sice známo, že vypadávání vlasů a s ním spojené plešky či řídnutí vlasů jsou problémem hlavně našich drahých poloviček. Avšak i několik procent žen se musí zaobírat tímto problémem.

Příčina vypadávání vlasů

Jednou z příčin může být i to, že jste to jednoduše zdědili po vaší matce nebo otci. Další je pokles hormonu estrogenu, což nastává hlavně po těhotenství nebo po vysazení hormonálních tabletek. Nemalý negativní vliv má i smog, prach, dým z cigaret a sluneční paprsky, se kterými se střetáváme bohužel každý den. Vlasy též barvíme, češeme, či žehlíme, těšíme se, že jsme si znova udělali nádherný účes a přestříkáme ho alespoň jedním balením laku na vlasy. Důvod může být i zdravotní – poruchy štítné žlázy, chudokrevnost, gynekologické problémy nebo dlouhodobá vyčerpanost.

Vypadávání vlasů – umývání a strava

Mnoho šamponů nebo kondicionéru a vůbec, přípravků, které používáme téměř každý den, jsou velice agresivní na pokožku vaší hlavy a tím i na vlasy. V případě, že jste postřehli, jak vám při umývání vypadne víc než sto vlasů, zkuste vyměnit vlasovou kosmetiku. Když to nepomůže, kontaktujte vašeho doktora. Také pozor na diety a životní styl. Když budete den co den jenom křoupat mrkev, nedivte se, že na hřebeni vám zůstává čím dál tím víc vlasů. Raději do jídelníčku připište chilli papričky, sóju, mango, čočku či listovou zeleninu.

Řešení vypadávání vlasů

Pokud nezabírají drahé vodičky, šampony či zábaly a začínáte být skeptická, zkuste si připravit vlastní lék na vypadávání vlasů doma. Doporučuje se třeba propláchnout si vlasy lopuchovým odvarem, tekutinou s kofeinem (taky vás napadla káva?), nebo udělat zábal z cibulové šťávy s malým množstvem koňaku.

Vypadávání vlasů – transplantace

Když jste už vyzkoušeli opravdu všechno a vlasy vám stále vypadávají, zkuste jejich transplantaci. Jde o to, že z oblasti hlavy, kde jsou vaše vlasy poměrně husté, se transplantují do oblasti, kde jsou řídké. Přitom se nemusíte obávat neustálého udržování a navštěvování salonů, tohle řešení je trvalé. Transplantace se vykonává po tom, co je pokožka hlavy lokálně umrtvená, takže vy necítíte nic. Zákrok trvá přibližně 6 hodin a po něm se nemusíte obávat jizev, práce neschopnosti nebo toho, že vaše hříva nebude vypadat přirozeně. Důležité je svěřit se odborníkovi, jinak by to nemuselo dopadnout dobře.

Leave Comment