Vlasy-Účesy.cz

Žehlička na vlasy

Sponzorované odkazy

Každá osoba ženského pohlaví občas zatouží po něčem, co zrovna nemá. To stejné platí u žen, které mají kudrnaté nebo vlnité vlasy a chtěli by vlasy rovné. Dnešní doba nabízí rychlé a jednoduché řešení – žehličku na vlasy.

Typ žehličky na vlasy

Typy žehliček jsou skutečně různé. Destičky jsou pokryty keramickým, teflonovým, turmalínovým (jeden z nejtvrdších drahých kamenů) a dokonce i diamantovým povrchem. Tento povrch má za úkol chránit Vaše vlasy i před vysokými teplotami, jako třeba i 200°C.

U některých modelů žehliček lze také vyměnit destičky za takové, které dělají malé nebo velké vlnky, či dokonce Vaše vlasy suší a zároveň i žehlí (u obyčejných destiček by se to takhle dělat nemělo, neboť si vlasy zničíte).

Design žehličky na vlasy

Když se budete rozhodovat, jakou žehličku si pořídit, nesporně svou úlohu sehraje i design a celkový vzhled či velkost žehličky. Ty jsou také velice různé – od černých, přes červeno-černé, béžové, až po růžové a bílé. Co se týká velikosti, není žádný problém si pořídit žehličku, která se vejde i do menší kabelky. A snad posledním aspektem je šířka destiček – ta záleží skutečně jenom na Vašem rozhodnutí, kvalitu žehlení tím neovlivníte.

Ničení vlasů účinkem tepla

Není žádným tajemstvím, že po dlouhodobém vystavování vysokým teplotám se vlasy ničí – lámou se, třepí se konečky, ztrácejí lesk, některým ženám dokonce začnou vypadávat. Proto je důležitě si na LCD displeji, kterým většina moderních žehliček disponuje, sledovat teplotu, která by neměla přesáhnout 200°C.

Starostlivost o často žehlené vlasy

Ženy, které si vlasy žehlí pravidelně, by neměli zapomínat na dodatečnou péči, jakou je například používání speciálních přípravků pro ochranu vlasů před vysokými teplotami, šampónů pro namáhané nebo suché vlasy a vlasy bez lesku, totéž platí i o kondicionérech a balzámech. Na trhu je jich celá kupa, není žádný problém si vybrat ten, který se Vám nejvíc hodí.

One comment
Leave a comment »

  1. HUSTÝ

Leave Comment